Darısekililerden haberler

Darısekililer face grubuDarıseki_band
html5 video by ThunderSoft

Eğitim Ödülü Tayfun Üzüm'e

Gönül Angıner Eğitim Ödülü'nü bu yıl Ryerson Üniversitesi öğrencisi Tayfun Üzüm almaya hak kazandı.

05 Mart 2009

Gönül Angıner anısına düzenlenen ve geleneksel hale gelen Gönül Angıner Eğitim Ödülü'nü (Öğrenci Bursu) bu yıl Ryerson Üniversitesi 2'inci sınıf öğrencisi Tayfun Üzüm kazandı.

Nur Erkoç, Cenk Bilgen ve geçen yılın ödülünü kazanmış olan Nesime Aşkın'dan oluşan Ödül Jürisi aday olan 14 öğrencinin başvurularını değerlendirdi ve en yüksek puanı toplayan Ryerson Üniversitesi öğrencisi Tayfun Üzüm ödülü almaya hak kazandı.

2,000 Dolar tutarındaki ödül çeki, 21 Şubat'ta jüri üyeleri ve misafirlerin katıldığı bir toplantıyla Tayfun üzüme takdim edildi.

Kanada Türk toplumu mensubu yüksel okul öğrencisine verilen ödül için, öğrencilerin öğrenim hayatlarındaki başarıları, dersleri dışındaki bireysel ve toplum için çalışmaları, mezun olduktan sonra Kanada Türk toplumuna yapacakları katkılar konusundaki düşünceleri göz önüne alınıyor.
Bu yıl ödülü kazanan Tayfun Üzüm, 1989 yılında İstanbul'da doğdu. İlk okul 3.üncü sınıftayken ailesinin Kanada'ya göç etmesiyle Toronto'ya yerleşti. Toronto'da devam ettiği ilk ve orta okulu başarıyla bitiren Üzüm, lise öğrenimini North Heights Secondary School'da tamamladı. Şimdi Ryerson Üniversitesi 2.nci sınıf öğrencisi olan Üzüm, Business-Accounting okuyor.

Gönüllü olarak cankurtaranlık yapan, Türk okulunda da yardımcı öğretmenlik yapan Tayfun Üzüm, Türk toplumunca düzenlenen festival ve kutlamalarda da görev aldı.
Üzüm, Kanada Türk toplumuna katkılarının okulunu bitirdikten sonra da devam edeceğini söylüyor.


Kaynak: http://www.canadaturk.ca/


Kanada'dan Atıf Üzüm Almanya'dan Rıza Üzüm Avusturya'dan Servet Üzüm
Kanadalılar Rıza Üzüm Servet
12/09/2004
""BEN ATIF ÜZÜM.

30 OCAK 1962 SILAHTAR-İstanbul
DOĞUMLUYUM. KARIŞIKLIK OLMASIN DİYE BABAM HAMZA ÜZÜM VE ANNEM ELIF ÜZÜM DİYE BELIRTEYIM. BABAM DARISEKİLİ DEĞIRMENCI HÜSEYİN ÜZÜM' ÜN OĞLUDUR. BABAMIN LAKABI İSE TELLİ DIYE BİLİNİR. AMA NEDEN TELLİ DENDİĞİNİ BİLMİYORUM. DOĞTUKTAN YAKIN ZAMAN SONRA BABAMIN ASKERLİĞİ DOLAYISIYLA. DARISEKİ' YE GERI DÖNDÜK. BEN 6 YAŞINDAYKEN AVCILAR-M.KEMAL PAŞA DAKİ HALEN BABAMIN VE KARLEŞLERİMİN YAŞADIĞI ADRESE YERLEŞTİK. ILKOKULU M.K. PAŞA SAADETDERE İLKOKULUNDA BİTİRDİM. ORTAOKULU AVCILAR İNSA LİSESINDE BİTİRDİM. LİSEYE GİTME ŞANSIM HİÇ OLMADI. ASKERLİĞIMDEN 4 AY SONRA MUZAFFER OCAK' IN ARACILIĞIYLA CUHADAROĞLU ALUMİNYUM FABRİKASINDA YURT DIŞINA GÖNDERİLMEK AMACIYLA İŞE BAŞLADIM. MART 9, 1984 TE SUDI ARABİSTANA ALUMİNYUM DOĞRAMA MONTAJCISI OLARAK GİTTİM. 1.5 SENEDEN SONRA ORADA CEVAHİROĞLU FİRMASINA GEÇTİM. ORADAKI SİVASLI BİR MAKİNA MÜHENDİSİ SAYESİNDE KULE VİNÇ OPERATÖRLÜĞÜ İŞİNE GEÇTİM. 1986 DA MEKKE'DEKİ İSLAM KONFERANS BİNASI YAPIM PROJESİNİN 4 VİNÇ OPERATÖRÜNDEN BİRİYİM. 4.5 YIL SUDİ ARABİSTANDAKİ GURBETÇİLİĞİMİ 1988 DEKİ EVLİLİĞİMLE BİTİRDİM. TÜRKIYE'DE BİR MÜDDET SERBEST MESLEKLE UĞRAŞTIM.
1992 TE ALMANYA'YA KULE VİNÇ OPERATÖRÜ OLARAK GİTTİM. YAKLAŞIK 2 YIL ORADA ÇALIŞTIM. KONTRATIMIN BİTİMİYLE TEKRAR 1994 DE İstanbul
'A DÖNDÜM. 1 YIL KADAR SERBEST MESLEKLE UĞRAŞTIKTAN SONRA TÜRKİYE'DE KALAMIYACAĞIMI ANLADIM. YAŞAM TARZIM GURBETÇİLİĞİN ETKİSİYLE TAMAMEN DEĞİŞMİŞ VE BEKLENTİLERİM FARKLILAŞMIŞTI. 1995 SENESİNİN 15 ARALIKTA KANADA- TORONTO'YA ÜZÜM AİLESİNDEN GELEN İLK KİŞİ OLARAK YERLEŞTİM. GELİRKEN BURDA TANIDIĞIM NE BIR ARKADAŞ NE DE BİR KOMŞU VARDI. YAKLAŞIK 9 SENEDİR BURDA AİLEMLE BERABER YAŞIYORUM. 1 OĞLUM VAR BOYU BENDEN UZUN.
TORONTO DA RESİM ÇERÇEVESİ İŞİNDE CALIŞIYORUM. 2005 YILINDA İLK KEZ OLARAK BURADAN TÜRKIYE'YE İZİNE GITMEYİ PLANLIYORUM..
BENİM HAYAT HİKAYEM DE KISACA BU. HERKESE SEVGİ VE SAYGILARIMLA

TORONTOLU ATIF ÜZÜM.""
01/03/2007
""Merhaba ben Rıza Üzüm

1960 Siivas İmranlı Darıseki köyünde doğdum.Dedem Hüseyin ve Ebem Emine Üzüm.
Muharrem ve Sultan Üzümün oğluyum.
Ben 14 yaşına kadar köyde kaldım sonra 1974 yılında Almanya'ya gittim. Şu anda Almanya´nın Dortmund şehrinde yaşamaktayım.
Köyümü ve akrabalarımı çok özlüyorum. Buralarda el kapısında yaşamak kolay değil. Gün gelir belki birgün yine doğduğumuz yerlere geri döneriz.


Rıza Üzüm ""
15/10/2004
""MERHABA CANLAR


BEN 1969 KASIM ÜZÜM VE ELİF ÜZÜMDEN DÜNYAYA GELME SERVET ÜZÜM DEDEM OSMAN ÜZÜM NENEM MENEVŞE ÜZÜM YANI ANLAYACAGINIZ ÜZÜM DALINDAN BİRDE BEN DÜŞMÜŞÜM ÜZÜM OLARAK O YÜZDENDİRDE ÜZÜMÜ ÇOK SEVERIM.

1969 da DOĞUP ORTA OKULU BİTİRDİKTEN SONRA YANİ 1988 SENESİNDE AVUSTURYANIN BAŞKENTİ VIYANAYA GELDİM GURBETE İLK AYAĞIMI ATTIĞIM YILLAR ŞİMDİ ISE 2004 TAMI TAMINA DOLU DOLU 16 SENE VAY BE YILLAR NEDE ÇABUK GEÇMİŞ NEYSE 1988 de GELDİM TABİ BENİ VİYANADAKİ ABLAM BURAYA GETİRDİ GÜLTEN ÜZÜM.
1988 ile 1990 YILLARI ARASINDA BİR OTELDE İŞE BAŞLADIM AYNI SENE 1990 da EVLENDİM 1991 de de TAKSİ EHLİYETI ALDIM ARTIK VİYANANIN SOKAKLARI BENDEN SORULUYORDU AMA TABİKİ ÇEKTİĞİMİZ ÇİLE DE CABASI SERSERİSİYDİ SERHOŞUYDU BERDUŞUYDU DERKEN 13 SENE GECTİ BU ARADA 1993 YILINDA NURTOPU GİBİ GÜZEL Mİ GÜZEL BİR KIZIM OLDU ADINI BABAM TAKTI SEZEN ÜZÜM ÜZÜMLERE BİR KİŞİ DAHA EKLENDİ BİR KİŞİ DAHA ÇOĞALMIŞ OLDUK VE GÖRÜCÜ USULÜYLE EVLENDİĞİM İÇİN ÇOK DA GENÇ OLDUĞUM İÇİN EVLİLİĞİ TAŞIYAMADIM 1997 de BOŞANDIM SEZEN İLE ANNESİ TÜRKIYEYE DÖNDÜLER İŞTE BENİM EN KÖTÜ YILLARIM DA BU ARADA BAŞLAMIŞ OLDU TAM 7 SENE BEKAR YAŞADIM AMA MUTLULUGU 09.05.2004 deEŞİM SERAP ile EVLENMEKLE YAKALADIM HİÇ MUTLU OLMAYACAĞIM SANDIM AMA ŞİMDİ ÇOK MUTLUYUM DAHA DA GÜZELİ EŞİM 4 AYLIK HAMİLE ÜZÜMLERE BIR KİŞİ DAHA GELİYOR VE BUNUNLA DA ÇOK GURUR DUYUYORUM ŞİMDİ ANNESİYLE ANLAŞTIĞIM SEZENİMİ DE 2005 in ŞUBAT AYINDA YANIMA VİYANAYA GETIRIYORUM YANİ AİLEMİ YENİDEN BİR ARAYA GETİRECEĞİM İÇİN ÇOK MUTLUYUM.
ŞU ANDA 01.08.2004 de BİR SEYAHAT ACENTASI AÇTIM VE EŞİMLE ORAYI İŞLETİYORUZ AMA BEN YİNE GECELERİ TAKSİ ye TALİM AMA OLSUN ATALARIMIZ NE DEMİŞ<<İŞLEYEN DEMİR PAS TUTMAZ>>İŞTE BENİM GURBET HAYATIM KISACA BÖYLE
ÖNCELİKLE BU SAYFAYI BU SITEYİ HAZIRLAYAN BİRİCİK ATIF ABİME ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM..........
VE BÜTÜN ÜZÜMLERE BURADAN KUCAK DOLU SELAMLAR
HEPİNİZİ ÖPÜYOR ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM.....
<<ELİNE BELİNE DİLİNE SAHİP OL<<PİR SULTAN ABDAL...

VİYANALI SERVET ÜZÜM""
 

AnasayfaValid XHTML 1.0 Transitional  Valid CSS!